Okolie

Chodnik korunami stromov Bachledka

Chodník korunami stromov

(Ždiar)

Objavte Tatry z korún stromov, rozhliadnite sa po jesennej prírode Tatier, Pienin a Zamaguria z vtáčej perspektívy a užite si nádhernú prechádzku v korunách. Na dosah ruky budete mať druhovo pestrý les, nahliadnete do hniezd vtákov a spoznáte prírodu z iného uhla. Vaša prechádzka bude náučná i zábavná. Na trase chodníka sú rozmiestnené náučné zastávky, ktoré Vám odhalia zaujímavosti z miestnej prírody, ukážu ničivú silu počasia a oboznámia Vás s krajinou navôkol. O zábavu a adrenalín na chodníku nie je núdza. Zábavné zastávky otestujú Vaša odvahu. Vašou úlohou bude prejsť po prekážkach s priehľadom do prázdna, lúštiť úlohy, prejsť sa po sieti vo výške 32 metrov na zemou a užiť si zábavnú jazdu 67 metrov dlhým toboganom.

Na chodníku sú vítané deti, rodinky, kočiare i seniori. Chodník je v plnej dĺžke 1 234 metrov bezbariérový s bezpečným zábradlím. Psíky a bicykle majú na chodník vstup zakázaný a sú pre ne pripravené uzamykateľné voliéry pred vstupom. Prístup ku chodníku zatiaľ bezbariérový nie je, pre objednanie vývozu vozíčkara prosím kontaktujte infocentrum.


Otváracia doba

Prvý vstup 9:00 – pokladňa zatvára o 17:00.

Na pohodlnú a kľudnú návštevu chodníka korunami stromov s cestou hore a dole si prosím naplánujte 3 hodiny.

Posledný zvoz lanovkou o 16:00

Vzdialenosť chodníka od penzionu je 1,4km.

Od začiatku lyžiarskej sezóny 22.12.2017 je prístup ku Chodníku korunami stromov možný len pešou 40 minútovou prechádzkou po vyznačenom upravovanom turistickom chodníku z Bachledovej doliny. Teplo sa oblečte, posilnite teplým čajom a vyberte na prechádzku krásnou zimnou prírodou až do korún stromov.

Lanovky z bezpečnostných dôvodov počas lyžiarskej sezóny môžu prepravovať len návštevníkov s lyžami. Pre lyžiarov chystajúcich sa navštíviť Chodník korunami stromov máme dobrú správu. Pri vchode na chodník si môžete zdarma požičať zimné topánky, uložiť Vaše lyže a lyžiarky a užiť si tak pohodlnú prechádzku v korunách.

Vstupenky na Chodník korunami stromov sú v predaji v pokladni priamo pred vstupom na chodník

Lyžiarské stredisko Bachledka Ski & Sun

(vrchol Spišskej Magury, Bachledova dolina)

Bachledka Ski & Sun je rodinným zimným rajom.

Ohradený areál Bachledka Detský svet na zjazdovke Hrebeň ponúka najväčšiu lyžiarsku školu v okolí – Gorgyho lyžiarska škola  a zábavu v podobe snowtubingu, minisánkovanie, minikolotoča.  Vaše deti naučia ľahko a hravo lyžovať naši profesionálni inštruktori, ak im je už zima, ohrejú a pohrajú sa vo vnútornom detskom kútiku. Lyžiarska škola obsahuje 2 dopravníkové lyžiarske pásy (24m a 100m), trasu postavenú z rozprávkových postavičiek a ďalšie zábavné metodické pomôcky aj pre tých najmenších, aby sa lyžovanie stalo zábavou pre všetkých. Lekcie si môžete vybrať individuálne alebo skupinové. Ocenia ho hlavne rodičia, ktorí nechcú lyžovať a dieťa môžu počkať v blízkej reštaurácii.

Na hrebeň, kde sa spájajú všetky zjazdovky, sa vyveziete z Bachledovej doliny iba za 6 minút pohodlne, bezpečne, v suchu a bez vetra 10-miestnou kabínovou lanovkou Bachledka. Zdatnejší lyžiari môžu využiť aj 4-sedačkovú lanovku Jezersko a ďalších 6 lyžiarskych vlekov, ktoré zaručia lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách. Začiatočníkov zase potešia slnečné modré zjazdovky na hrebeni a v Bachledovej doline.

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski&Sun ponúka návštevníkom až 8,5 km zjazdoviek všetkých typov náročností. Na svoje si prídu milovníci upraveného manchesteru, ale aj tí, ktorých láka „freeride“. Počas sezóny je zasnežovaných a upravovaných celkom 6 km zjazdoviek.

Novinkou je nové Tréningové Centrum, ktoré slúži najmä členom lyžiarskych klubov na tréningy. Nová zjazdovka je pomenovaná po bratoch Otta a Vlada Krajňákových a jej dĺžka presahuje 920 m a prevýšenie 212 m.

Zimná dovolenka v Bachledke ponúka komfort pre všetkých. Panoramatická reštaurácia Panorama vyrieši všetky očakávania spokojného výletu. PANORAMA neponúka len gastro zážitok, ale aj kultúrne, oddychové či edukačné priestory pre enviromentálnu výučbu, obchod so suvenírmi a regionálnymi špecialitami a kaviareň s barom. Budova reštaurácie je ako i viaceré iné časti strediska bezbariérová. Myslíme aj na rodiny, pre ktoré je k dispozícii detský kútik inšpirovaný prírodou a kompletné zázemie v baby friendly štandarde.

Kompletné služby a zázemie sa nachádza na pešej zóne v Bachledovej doline, kde nájdete požičovňu a servis lyží a saní, športový a suvenírový obchod, infocentrum a iné služby.

 

 

Ľudová architektúra

(Ždiar, Osturňa, Jezersko)

Rázové podtatranské a zamagurské obce sú priam výstavnou skriňou ľudovej architektúry. Prechádzkou cez ne môžete obdivovať farebne maľované a zdobené drevenice a občas i obyvateľov v ľudových krojoch smerujúcich do kostola či folklórny festival.

Ždiarske múzeum

(Ždiar)

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska. Je rázovitou podtatranskou obcou so svojimi typickými tradíciami, zvyklosťami a folklórom. O živote, zvykoch a bývaní Ždiaranov je možné sa dozvedieť v miestnom múzeu. Popri zaujímavom výklade z úst správcu múzea oblečeného v ždiarskom kroji, majú návštevníci možnosť zažiť ždiarsku svadbu a obliecť sa do kroja. Sprievodnou akciou môže byť aj jazda na konskom záprahu, ochutnávka miestnych špecialít či tóny goralskej hudby.

Belianska jaskyňa

(Tatranská Kotlina)

V Tatranskej Kotline máte možnosť navštíviť unikátnu Beliansku jaskyňu – najväčšiu a jedinú sprístupnenú vysokohorskú kvapľovú jaskyňu v Tatranskom národnom parku. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m s prevýšením 125 m , na trase je 860 schodov.

Monkova dolina a Kopské sedlo

(Ždiar)

Monkova dolina sa nachádza v Národnej rezervácii Belianske Tatry, je sprístupnená len počas letnej sezóny a je jednou z dvoch sprístupnených dolín v Belianskych Tatrách. Vedie medzi Ždiarskou vidlou (2141m) a Hlúpym vrchom (2060m).

Východiskovým bodom na návštevu je Ždiar. Odkiaľ dolina stúpa cez Široké sedlo (1825m), ku Kopskému sedlu (1750m) odkiaľ sa dá zísť do Doliny Zeleného plesa alebo Doliny Kežmarskej Bielej vody.

Spider park

(Tatranská Kotlina)

Spider Park nájdete v Tatranskej Kotline hneď pri parkovisku pod Belianskou jaskyňou. Park poskytne dobrodružstvo, prekonanie samých seba a zaručí kompletnú zábavu pre deti i dospelých. K dispozícii sú tri náročnosti trate – malá Minispider , stredná Minipavúk a veľká Pavúk.

Adventrue minigolf

(Ždiar)

Minigolf je obľúbeným rekreačným športom, no hlavne zábavou pre celú rodinu. Ihrisko v Ždiari má 9 jamiek a deti sa pri ňom zároveň náučnou formou zoznámia so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne.

Beliansky rybník

(Spišská Belá)

Rybník nachádzajúci sa 1 km pred mestom Sp. Belá je príjemným miestom pre relax nie len pre všetkých rybárov, ale i turistov. Rybník ponúka možnosť zakúpenia i 1-dňového rybárskeho lístka a lov v kaprovom rybníku, ako aj možnosť občerstvenia v rybárskom dome.

Múzeum Dr. Michala Greisigera a J. M. Petzvala

(Spišská Belá)

V múzeu je zobrazené životné dielo J. M. Petzvala s prehľadom vývoja optického zobrazovania až po prvú snímku, ktorá bola v 19. storočí nazvaná fotografiou. Zachované sú aj fotokópie výpočtu najslávnejšieho objektívu, celokovový dagerotypický prístroj s Petzvalovým objektívom a iné vzácne výsledky jeho práce.

Múzeum Michala Greisigera, približuje život a činnosť polyhistora a mestského lekára spolu s históriou mestečka. Popri práci mestského lekára sa Greisiger venoval skúmaniu flóry a fauny Spiša a archeologickým výskumom v regióne.

Kaštieľ Strážky

(Spišská Belá)

Po smrti poslednej majiteľky r. 1972 sa správcom kaštieľa stala Slovenská národná galéria. Stále expozície približujú najmä dielo Ladislava Mednyánskeho, zbierky historickej knižnice a mobiliár kaštieľa. Dnes sa v kaštieli organizujú rôzne kultúrne programy a Kaštieľne hry. V rozsiahlom areáli kaštieľa a v priľahlom anglickom parku majú návštevníci možnosť príjemnej relaxácie.

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor pôvodne slúžil reholi kartuziánskych, neskôr kamadulských mníchov. Muzeálna expozícia približuje históriu a kláštorný život spomínaných rádov a vzácne pamiatky z Červeného Kláštora, ale aj z celej oblasti severného Spiša. Rovnako tak aj životné dielo slávneho “lietajúceho” mnícha Cypriána.

Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka

Prvé po vojne obnovené a aktuálne najmodernejšie kúpele na Slovensku, situované v srdci čarokrásnych Pienin. Jedinečná prírodná liečivá voda z prameňa Smerdžonka, vďaka svojmu zloženiu bohatému na minerálne látky a sírovodík pomáha pri liečení kožných ochorení, chorobách pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva a neurologických chorôb. Aj vďaka čistému ovzdušiu a výnimočnej klíme získali kúpele štatút klimatických kúpeľov. Okrem minerálnych vaňových kúpeľov a sáun je k dispozícii najmä v teplých mesiacoch na osvieženie aj vonkajší bazén s protiprúdom.

Splav Dunajca na pltiach

(Červený Kláštor)

Splav na tradičných drevených pltiach prírodným kaňonom rieky Dunajec a s historickým výkladom od od sprievodcu, patrí k najväčším atrakciám Zamaguria a Pienin. Ide o veľmi autentický zážitok. Z prístaviska pltí Majere-Kvašné lúky do Lesnice v dĺžke 11 km a z prístaviska Červený Kláštor do Lesnice v dĺžke 9 km zažijete nevšednú plavbu nádhernou prírodou Pienin.

Rafting na Dunajci

(Červený Kláštor)

Splavovanie je krásne na pltiach, no oveľa vzrušujúcejšie je to na rafte. Sedíte s priateľmi v rafte alebo člne pred vami sa mihajú jazyky vĺn, okolo hučí voda, ktorú prehlušujú iba pokyny inštruktora. Vezmite partiu priateľov a vyskúšajte túto adrenalínovú zábavu v lone krásnych Pienin.

Termálne kúpalisko Vrbov

Thermal park Vrbov sa nachádza v obci Vrbov, blízko pri meste Kežmarok. Má celoročnú prevádzku a návštevníkom ponúka kúpanie v desiatich bazénoch (z toho štyri detské) napájaných prírodnou geotermálnou vodou plnou prospešných minerálov s teplotou v bazénoch od 26 °C – 38 °C. Zloženie vody je jedno z najbohatších zo všetkých minerálnych vôd na Slovensku a v Strednej Európe. Voda má mimoriadne blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, kožu, dýchací a srdcovo-cievny systém. V Thermal parku sa nachádza aj prvý Mini dinosaurí park na Slovensku.

Terma Bania

(Bialka Tatrzanska – PL)

Termálne kúpalisko v neďalekej Bialke ponúka množstvo bazénov a vodných atrakcií pre celú rodinu. Areál kúpaliska je rozdelený na zónu zábavy s toboganmi a vodnými atrakciami, zónu oddychu s kľudovými bazénmi a masážnymi triskami a veľkú saunovú zónu. V lete areál navyše ponúka vonkajšiu zábavnú zónu pre deti s vodnými hrami a šmykľavkami.

Termy Bukowina

(Bukowina Tatrzanska)

Termálne kúpalisko v poľskej tatranskej obci Bukowina ponúka návštevníkom vodnú zábavu, tobogány, sauny a relaxačné bazény na troch podlažiach počas celého roka.

AquaCity

(Poprad)

Vodný rezort sa nachádza v meste Poprad priamo pod Vysokými Tatrami. Návštevníkov tu čaká 13 termálnych a relaxačných bazénov a 350 vodných atrakcií. Relax si možno dopriať v 2-poschodovom saunovom svete Fire&Water SPA či oddychových bazénoch. Každý večer sa v bazénoch Blue Saphire koná veľká laserová show, ktorá je skvelým ukončením pobytu vo vodnom svete.

TrickLandia

(Starý Smokovec)

TrickLandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné.

Kežmarok

Historické kráľovské mesto Kežmarok Vás zaujme príjemnou atmosférou i krásnymi pamiatkami. Pre prechádzke mestom si obzrite hlavne Drevený evanjelický artikulárny kostol (UNESCO), Evanjelické lýceum s historickou školskou knižnicou, mestský Hrad s Múzeom historických vozidiel, Rímsko – katolícky kostol sv. kríža s renesančnou zvonicou i najstaršiu uličku v Kežmarku Starý trh s osobitým šarmom. Kežmarok hostí každý júl medzinárodný festival ľudových remesiel EĽRO, ktorého návšteva je skutočným zážitkom.

Levoča

Prechádzka starobylou Levočou s pôsobivým renesančným námestím je zážitkom i pre náročného turistu. Námestie lemujú renesančné domy – najznámejším je Turzov, Veľký župný, Hainov, Schwabov, Máriássyho či Spillenbergov dom. Centru dominuje Bazilika sv. Jakuba (UNESCO) s oltárom Majstra Pavla a renesančná radnica s arkádami a alegorickými postavami piatich cností z roku 1615 a klietkou hanby. Vo vnútri radnice nájdete múzeum s obrazom legendárnej Levočskej bielej pani a kúskom jej šiat. Na Mariánskej hore nad mestom sa týči Bazilika Navštívenia Panny Márie, ktorá je miestom konania známej Levočskej púte (koná da každoročne začiatkom júla) a zároveň krásnou vyhliadkou na legendami opradenú Levoču.